تاریخ ایجاد خبر : یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۹ ساعت : ۰۹:۵۳
مهمترین مقوله پدافند غیرعامل آموزش است

برگزاری جلسه پدافند غیرعامل در سالن اجتماعات فرمانداری

جلسه پدافند غیر عامل با ریاست معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان فردیس برگزار شد


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فردیس: جلسه کمیته پدافند غیر عامل با حضور آقای صیاد معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ، دبیر کمیته پدافند غیر عامل استانداری البرز، برخی از مسئولین امنیتی وانتظامی شهرستان فردیس، رئیس شورای شهر فردیس و جمعی از  مسئولین شهرستان در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.
در ابتدا  صیاد معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی شهرستان با اشاره به اهمیت بحث پدافند غیر عامل و لزوم رعایت دستورالعمل ها در حوزه های مختلف در سطح شهرستان از تلاش تمامی ادارات و ارگان ها پیرامون مقابله با بیماری کرونا و احداث نقاهتگاه در شهرستان با وجود تمامی مشکلات و کمبودها تشکر نمود. در ادامه به وجود برخی مشکلات اساسی در شهرستان از جمله مسیرهای محدود مواصلاتی و... پرداخت . همچنین صیاد مهمترین مقوله پدافند غیرعامل را آموزش دانست و افزود: اگر شرایط مناسب و آمادگی لازم برای مقابله با مخاطرات را داشته باشیم می توانیم با ساختار دفاعی مناسب ایمنی را به حداکثر ممکن ارتقاء دهیم و از خطرات و آسیب هایی که ممکن است مارا تهدید کند جلوگیری نماییم.
صیاد با تاکید بر اینکه کلیه دستگاهها و نهادها بایستی آشنایی لازم را با اصول و اهداف پدافند غیرعامل داشته باشند افزود: عدم آشنایی با اصول پدافند غیرعامل اثرات جبران ناپذیری را در حوزه های مختلف عمرانی، اجتماعی و سیاسی به همراه خواهد داشت.
وی همکاری تمام ارگانها در خصوص مقابله با ویروس کرونا و لزوم تداوم آن، همچنین افزایش توان تمامی ارگانها و نهادهای شهرستان در خصوص پدافند غیرعامل در حوزه های مختلف بهداشتی، اقتصادی و فرهنگی شهرستان را مورد اشاره قرار داد.
در این جلسه آقای افتخاریان رئیس شورای شهر فردیس: با اشاره به فقر امکانات در شهرستان از تلاش تمامی مسئولین شهرستان به خصوص نیروی انتظامی ، هلال احمر و اداره آب و برق  در مقابله با بیماری کرونا تشکر کرد و اشاره داشت در جلسه ای که در اسفندماه سال گذشته با حضور دادستان ، معاونت سیاسی، امنیتی و اعضای محترم شورای تاًمین شهرستان برگزار گردید مبالغ مورد نیاز برای مقابله با بیماری کرونا از جمله احداث نقاهتگاه و تامین نیازهای بهداشتی شهرستان مصوب گردید.
در ادامه نماینده اداره برق ضمن اشاره به فرارسیدن فصل گرما درباره تمهیدات اندیشیده شده در خصوص کاهش مصرف خصوصاً در زمان پیک اشاره نمودند و خواستار همکاری ادارات و ارگان های شهرستان در این خصوص شدند.

 

فایل دانلود:

کد خبر : 19719

منبع : فرمانداری فردیس

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۷۷

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- جهانشهر- بلوارماهان. تماس : 4-34438501 - 026